آشنایی با میکسر استیل و میکسر پلی اتیلن

آشنایی با میکسر استیل و میکسر پلی اتیلن

امروزه بیشتر کسب و کارها به سبب تولید محصولات متنوع، نیاز به میکسر ها در ابعاد مختلف دارند. بسیاری از شرکت ها از میکسر ای پلی اتیلن برای تولید محصولات خوداستفاده می کنند. همچنین برخی از شرکت ها به دلیل استفاده از مواد اسیدی در تولید محصول، لازم به استفاده از میکسرهای استیل می شوند.

بنابراین انتخاب میکسر مناسب با توجه به معیار های مختلف و نوع استفاده متغیر خواهد بود. برای انتخاب میکسر متناسب با فعالیت خود بهتر است که از مشاوره گرفتن با یک فرد با تجربه در این زمینه بهره ببرید. مشاورین ماشین سازی و قالب سازی اردستانی می توانند شما را در این زمینه به بهترین نحو ممکن راهنمایی کنند.

استفاده از مخزن های پلی اتیلن سه لایه و با کیفیت در تولید میکسر ها بسیار نکته ی مهمی است. میکسرهای پلی اتیلن همچنین از سایر تجهیزات نیز بهره می برند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. علاوه بر میکسر های پلی اتیلن، میکسر های جنس استیل نیز برای مشاغل مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

مکیسر استیل

میکسر های استیل همانطور که از نامشان پیداست از بدنه ی استیل ساخته شده اند. این دستگاه های میکسر باید با دقت فراوان و مواد مصرفی کیفیت بالاساخته شوند. از عوامل مهم در طراحی میکسر ها، طراحی تیغه و همچنین انتخاب الکترو موتور و گیر بکس با نیروی متناسب با کار شما است.

این میکسر ها عموما در مواردی مورد استفاده قرار می گیرند که تولید کننده نیاز به همگن کردن مواد مختلف دارد. میکسرهای استیل توانایی همگن کردن انواع مواد و همچنین توانایی ریز کردن آن ها را دارند. به طور کلی میکسر ها دارای یک محفظه و یا مخزن هستند و مواد داخل آن ها با استفاده از تیغه یا بیلچه دوار مخلوط می شود.

لازم به ذکر است که در ساخت میکسر استفاده از تیغه تیز و یا پارویی پهن، بسته به نوع ماده ای که داخل میکسر، میکس می شود متغیر خواهد بود. میکسر های استیل به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند که از میان آن ها می توان به میکسر پارویی، میکسر صنعتی ساکن، میکسر برشی بالا، میکسر صنعتی آرام و… اشاره کرد.

میکسر استیل مایعات

میکسر استیل مایعات نیز از دیگر میکسر های استیل به شمار می رود که این میکسر عموما برای میکس کردن مایعات استفاده می شوند. در حقیقت این نوع میکسر ها برای پردازش مواد با ویسکوزیته ی پایین کاربرد دارند.

میکسر استیل صنعتی ساکن

میکسر های ساکن عمدتا از از اجزای ساکن و بی حرکت ساخته می شوند. این میکسر ها از تیغه های صاف، نازک و نواری شکل ساخته شده اند. همچنین این میکسر ها به دلیل آرایش ساده ی تیغه ها ، قابلیت نظافت راحت را دارند.

میکسر هموژنایزر

از دیگر میکسر های استیل صنعتی می توان به میکسر هموژنایزر اشاره کرد. این میکسر قابلیت شکستن و تجزیه کردن مواد و ترکیب آن ها با یکدیگر را دارد. همچنین از میان محصولات خوراکی که با استفاده ز این میکسر تولید می شود می توان به شیر و خامه اشاره کرد.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.